Вітаю Вас Гість | RSS
ThePiratBay
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Головна » Статті » Статті комп'ютерщиків » Статті

Як зберігати паролі?
   Кожен активний користувач мережі Інтернет зареєстрований на декількох блогах, форумах, соціальних мережах і безлічі інших онлайн-сервісов, що полегшують його життя в Інтернеті. І для всіх сервісів необхідний пароль, і бажано для кожного з них різний. Це необхідно для безпеки користувача.

   А як же хочеться придумати один пароль, навіть якщо б він складався з одних карлючок, і використовувати його на всіх сервісах.
   
   Але це просто небезпечно. Адже якщо зловмисник дізнається пароль від одного сервісу, то він знатиме паролі і для інших. А це може істотно вплинути на авторитет користувача, а в деяких випадках і на роботу людини.
   
   Але якщо придумати паролі ні з чого не значущих символів і паличок - це легке завдання, то запам'ятати все це не так-то і просто, а часто і нереально. І до того ж це дуже незручно.
   
   Ось і починаєш зберігати паролі в текстовий файл. А коли їх буде потрібно, необхідно знайти цей файл, відкрити, знайти потрібний пароль і скопіювати його в буфер обміну. Але у цього способу більше мінусів, чим плюсів.
   
   1) Файл можуть викрасти. А якщо комп'ютер стоїть на роботі, то їм можуть скористатися товариші по службі або начальник, щоб подивитися, про що ви розмовляєте по аське.
   
   2) На вашому комп'ютері може опинитися программа-троян, яка записуватиме скопійовані в буфер обміну дані і відправляти своєму господареві, а той вже знає, як скористатися вашими паролями.
   
   Але прогрес не стоїть на місці, і хтось вже подумав про цю проблему і написав спеціальні програми, які можуть зберігати паролі в одному файлі.
   
   Такі програм дуже багато, але всі вони працюють поодинці і тому ж принципу. При запуску програма просить ввести пароль, при цьому вона перевірить його на «міцність» (кріптоустойчивость і складність), і у випадку, якщо пароль не проходіт по якихось критеріях, запропонує ввести новий і згенерує його сама. Єдине, що потрібне, так це запам'ятати всього лише цей пароль. При першому запуску програма створить зашифрований файл, в якому і зберігатиме паролі.
   
   Ці програми дозволяють ефективно групувати і сортувати окремі записи - для розділення паролів від пошти, аськи і електронних гаманців. Підтримують автозаповнення веб-форм. Для цього необхідно один раз заповнити анкету, і надалі, зайшовши на сайт, форум, блог, Ви всього лише натискаєте на одну кнопку і потрібні поля заповняться самі. Дуже зручна річ, особливо для тих, хто знаходиться в пошуку роботи.
   
   Також можна просто перенести мишкою логін/пароль з програми в потрібні поля введення веб-сервера-форми. Підходить для форм, де необхідно ввести тільки логін і пароль.
   
   Для того, щоб самому не вигадувати складні паролі, в програмах присутній генератор паролів. Вам необхідно тільки вказати число символів, з яких складатиметься пароль; алфавіт і знаки перепинання, які входитимуть в пароль, що згенерував.
   
   А при необхідності список паролів можна експортувати в текстовий файл, а потім роздрукувати або поділитися з другом - хай почитав Вашу пошту!
Категорія: Статті | Додав: Luther (15.04.2011)
Переглядів: 699 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Хостинг від uCoz